Vivo V70 5G (512GB/12GB; 50MP Triple Camera; 6500mAh)
KSh 14,300 Original price was: KSh 14,300.KSh 13,100Current price is: KSh 13,100.
Tecno Spark 7 (64GB/3GB; 16MP Dual Camera; 5000mAh)
KSh 5,400 Original price was: KSh 5,400.KSh 4,800Current price is: KSh 4,800.
| Display | 6.5 inches, 720 x 1600 Pixels |
| Processor | 1.8 GHz Octa-core |
| Camera | 16MP + AI Lens |
| Storage | 64GB, MicroSD up to 512GB |
| RAM | 3GB |
| Battery | 5000mAh, 10W Fast Charging |
| Software | Android 11, HiOS 7.5 |
Out of stock
Categories: Lipa Mdogo Mdogo Phones, Tecno
Additional information
| Operating System | Android 11 |
|---|---|
| Main Camera | 16MP |
| Front Camera | 8MP |
| Internal Storage | 64GB |
| RAM | 3GB |
| Battery | 5000mAh |
| Network | 4G |
| Fingerprint Sensor | Rear Mounted |
| Series | Tecno Spark Series |
| Deposit | Ksh 4k to 5k |
Reviews (0)
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Tecno Spark 7 (64GB/3GB; 16MP Dual Camera; 5000mAh)” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Tecno Spark 40 (256GB/8GB; 50MP Dual Camera; 5200mAh)
-9%
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Vivo V50 Lite 5G (256GB/12GB; 50MP Dual Camera; 6500mAh)
KSh 7,800 – KSh 9,600Price range: KSh 7,800 through KSh 9,600Tecno Camon 40 (256GB/8GB; 50MP Dual Camera; 5200mAh)
-8%
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.