Vivo V70 5G (512GB/12GB; 50MP Triple Camera; 6500mAh)
KSh 14,300 Original price was: KSh 14,300.KSh 13,100Current price is: KSh 13,100.
Realme 8 (128GB/4GB; 64MP Quad Camera; 5000mAh)
KSh 6,900 Original price was: KSh 6,900.KSh 6,500Current price is: KSh 6,500.
| Display | 6.4 inches, 1080 x 2400 Pixels |
| Processor | 2.05 GHz Octa-core |
| Camera | 64MP + 8MP + 2MP + 2MP |
| Storage | 128GB, MicroSD up to 1TB |
| RAM | 4GB |
| Battery | 5,000mAh, 30W Fast Charging |
| Software | Android 11; Realme UI 2.0 |
Out of stock
Categories: Lipa Mdogo Mdogo Phones, Realme
Additional information
| Operating System | Android 11 |
|---|---|
| Main Camera | 64MP |
| Front Camera | 16MP |
| Internal Storage | 128GB |
| RAM | 4GB |
| Battery | 5000mAh |
| Network | 4G |
| Fingerprint Sensor | On-Screen |
| Series | |
| Deposit | Ksh 5k to 7k |
Reviews (0)
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Realme 8 (128GB/4GB; 64MP Quad Camera; 5000mAh)” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Realme C75x (256GB/8GB; 50MP Triple Camera; 5600mAh)
-10%
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Oppo A3 (256GB/8GB; 50MP Dual Camera; 5100mAh)
KSh 5,200 – KSh 6,600Price range: KSh 5,200 through KSh 6,600Itel A70 (128GB/3GB; 13MP Dual Camera; 5000mAh)
-17%
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.