Vivo V70 FE (512GB/8GB; 200MP Triple Camera; 7000mAh)
KSh 9,000 – KSh 10,500Price range: KSh 9,000 through KSh 10,500
Infinix Note 30 Pro (256GB/8GB; 108MP Triple Camera; 5000mAh)
KSh 7,400 Original price was: KSh 7,400.KSh 6,600Current price is: KSh 6,600.
| Display | 6.78 Inches, 1080 x 2460 Pixels |
| Processor | 2.2 GHz Octa-core |
| Camera | 108MP + 2MP + QVGA |
| Storage | 256GB, MicroSD up to 2TB |
| RAM | 8GB |
| Battery | 5,000mAh, 68W Fast Charging |
| Software | Android 13, XOS 13 |
Out of stock
Categories: Infinix, Lipa Mdogo Mdogo Phones
Additional information
| Main Camera | 108MP |
|---|---|
| Front Camera | 16MP |
| Internal Storage | 256GB |
| RAM | 8GB |
| Battery | 5000mAh |
| Network | 5G |
| Fingerprint Sensor | Side Mounted |
| Series | Infinix Note Series |
| Deposit | Ksh 10k to 15k |
Reviews (0)
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Infinix Note 30 Pro (256GB/8GB; 108MP Triple Camera; 5000mAh)” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Infinix Hot 60 Pro+ (256GB/8GB; 50MP Triple Camera; 5160mAh)
-11%
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Infinix Smart 10 (128GB/4GB; 13MP Dual Camera; 5000mAh)
KSh 2,500 – KSh 2,800Price range: KSh 2,500 through KSh 2,800
-9%
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Vivo V50 Lite 5G (256GB/12GB; 50MP Dual Camera; 6500mAh)
KSh 7,800 – KSh 9,600Price range: KSh 7,800 through KSh 9,600
-11%
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.