Filter by Series
Under Ksh 4k
Infinix Smart 10 (128GB/4GB; 13MP Dual Camera; 5000mAh)
KSh 2,300 – KSh 2,600Price range: KSh 2,300 through KSh 2,600| Display | 6.67 Inches, 720 x 1600 Pixels |
| Processor | 2.0 GHz Octa-core |
| Camera | 8MP + AI Lens |
| Memory | 128GB/64GB Storage, 4GB RAM |
| Battery | 5,000mAh, 15W Fast Charging |
| Software | Android 15 (Go Edition), XOS 15.1 |
| Deposit | 128GB – Ksh 2,600; 64GB – Ksh 2,300 |
| Installments | 128GB – Ksh 65 Daily; 64GB – Ksh 60 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Vivo Y04 (128GB/4GB; 13MP Dual Camera; 5500mAh)
KSh 3,100 – KSh 3,300Price range: KSh 3,100 through KSh 3,300| Display | 6.74 Inches, 720 x 1600 Pixels |
| Processor | 2.0 GHz Octa-core |
| Camera | 13MP F2.2 + 0.08MP F3.0 |
| Memory | 128GB/64GB Storage, 4GB RAM |
| Battery | 5,000mAh, 15W Fast Charging |
| Software | Android 14, FuntouchOS 14 |
| Deposit | 128GB – Ksh 3,300; 64GB – Ksh 3,100 |
| Installments | 128GB – Ksh 85 Daily; 64GB – Ksh 75 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Tecno Pop 9 (128GB/3GB; 13MP Dual Camera; 5000mAh)
KSh 2,200 – KSh 2,500Price range: KSh 2,200 through KSh 2,500| Display | 6.67 Inches, 720 x 1600 Pixels |
| Processor | 1.8 GHz Octa-core |
| Camera | 13MP + 0.08MP |
| Memory | 128GB/64GB Storage; 3GB RAM |
| Battery | 5000mAh, 15W Fast Charging |
| Software | Android 14, Go Edition |
| Deposit | 128GB – Ksh 2,500; 64GB – Ksh 2,200 |
| Installments | 128GB – Ksh 65 Daily; 64GB – Ksh 55 Daily |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Oppo A3x (128GB/4GB; 8MP Dual Camera; 5100mAh)
KSh 2,900 – KSh 3,600Price range: KSh 2,900 through KSh 3,600| Display | 6.67 Inches, 720 x 1604 Pixels |
| Processor | 2.4 GHz Octa-core |
| Camera | 8MP + Auxiliary Lens |
| Memory | 128GB/64GB Storage; 4GB RAM |
| Battery | 5,100mAh, 45W Fast Charging |
| Software | Android 14, ColorOS 14 |
| Deposit | 128GB – Ksh 3,600; 64GB – Ksh 2,900 |
| Installments | 128GB – Ksh 90 Daily; 64GB – Ksh 75 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Samsung A05 (128GB/4GB; 50MP Dual Camera; 5000mAh)
KSh 3,500 – KSh 4,500Price range: KSh 3,500 through KSh 4,500| Display | 6.7 Inches, 720 x 1600 Pixels |
| Processor | 2.0 GHz Octa-core |
| Camera | 50MP F1.8 + 2MP F2.4 |
| Memory | 128GB/64GB Storage; 4GB RAM |
| Battery | 5,000mAh, 25W Fast Charging |
| Software | Android 14, One UI 6 |
| Deposit | 64GB – Ksh 3,500; 64GB – Ksh 4,500 |
| Installments | 64GB – Ksh 83 Daily; 128GB – Ksh 93 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Showing all 5 resultsSorted by latest
Shop for lipa pole pole phones under Ksh 4k from top brands such as Samsung, Oppo, Infinix, HMD, Realme, Itel, Vivo and Tecno