Vivo V70 5G (512GB/12GB; 50MP Triple Camera; 6500mAh)
KSh 14,300 Original price was: KSh 14,300.KSh 13,100Current price is: KSh 13,100.
Redmi Note 7 Pro (128GB/6GB; 48MP Dual Camera; 4000mAh)
KSh 5,100 Original price was: KSh 5,100.KSh 4,200Current price is: KSh 4,200.
| Display | 6.3 inches, 1080 x 2340 pixels |
| Processor | 2.0 GHz Octa-core |
| Camera | 48MP + 5MP Dual |
| Storage | 64GB, MicroSD up to 256GB |
| RAM | 4GB |
| Battery | 4,000mAh, 10W Fast Charging |
| Software | Android 9.0 Pie |
Out of stock
Categories: Lipa Mdogo Mdogo Phones, Redmi
Additional information
| Operating System | Android 9Android 9 (Pie) brought intelligence and well-being to the forefront, blending AI-driven features like Adaptive Battery with tools for digital health. |
|---|---|
| Main Camera | 48MP |
| Front Camera | 13MP |
| Internal Storage | 64GB |
| RAM | 4GB |
| Battery | 4000mAh |
| Network | 4G |
| Fingerprint Sensor | Rear Mounted |
| Series | Redmi Note Series |
| Deposit | Ksh 4k to 5k |
Reviews (0)
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Redmi Note 7 Pro (128GB/6GB; 48MP Dual Camera; 4000mAh)” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
-12%
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Redmi Note 15 (256GB/8GB; 108MP Triple Camera; 6000mAh)
KSh 4,500 – KSh 5,100Price range: KSh 4,500 through KSh 5,100
-16%
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Redmi 15C (256GB/8GB; 50MP Dual Camera; 6000mAh)
KSh 2,700 – KSh 3,600Price range: KSh 2,700 through KSh 3,600Oppo A5 Pro (256GB/8GB; 50MP Dual Camera; 5800mAh)
-17%
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.