Samsung 65 inch Crystal UHD 4K HDR Smart TV - 65U8000F
KSh 36,000 Original price was: KSh 36,000.KSh 33,000Current price is: KSh 33,000.
Tecno Spark 8P (64GB/4GB; 50MP Triple Camera; 5000mAh)
KSh 6,200 Original price was: KSh 6,200.KSh 5,800Current price is: KSh 5,800.
| Display | 6.6 Inches, 1080 x 2408 Pixels |
| Processor | 2.0 GHz Octa-core |
| Camera | 50MP + 2MP + AI Lens |
| Storage | 64GB, MicroSD up to 512GB |
| RAM | 4GB |
| Battery | 5000mAh, 10W Fast Charging |
| Software | Android 11, HiOS 7.6 |
Out of stock
Categories: Lipa Mdogo Mdogo Phones, Tecno
Additional information
| Operating System | Android 11 |
|---|---|
| Main Camera | 50MP |
| Front Camera | 8MP |
| Internal Storage | 64GB |
| RAM | 4GB |
| Battery | 5000mAh |
| Network | 4G |
| Fingerprint Sensor | Side Mounted |
| Series | Tecno Spark Series |
| Deposit | Ksh 5k to 7k |
Reviews (0)
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Tecno Spark 8P (64GB/4GB; 50MP Triple Camera; 5000mAh)” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
-7%
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Tecno Spark 40 Pro+ (256GB/8GB; 50MP Dual Camera; 5200mAh)
KSh 4,800 – KSh 5,400Price range: KSh 4,800 through KSh 5,400
-10%
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Tecno Spark 40 (256GB/8GB; 50MP Dual Camera; 5200mAh)
KSh 2,900 – KSh 3,500Price range: KSh 2,900 through KSh 3,500
-10%
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Tecno Pop 9 (128GB/3GB; 13MP Dual Camera; 5000mAh)
KSh 2,200 – KSh 2,500Price range: KSh 2,200 through KSh 2,500
-7%
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.