Vivo V70 5G (512GB/12GB; 50MP Triple Camera; 6500mAh)
KSh 14,300 Original price was: KSh 14,300.KSh 13,100Current price is: KSh 13,100.
Realme C51 (128GB/4GB; 50MP Dual Camera; 5000mAh)
KSh 5,100 Original price was: KSh 5,100.KSh 4,500Current price is: KSh 4,500.
| Display | 6.74 Inches, 720 x 1600 Pixels |
| Processor | 1.8 GHz Octa-core |
| Camera | 50MP + 0.08MP |
| Storage | 128GB, MicroSD up to 2TB |
| RAM | 4GB |
| Battery | 5,000mAh, 33W Fast Charging |
| Software | Android 13, Realme UI T |
Out of stock
Categories: Lipa Mdogo Mdogo Phones, Realme
Additional information
| Operating System | Android 13 |
|---|---|
| Main Camera | 50MP |
| Front Camera | 5MP |
| Internal Storage | 128GB |
| RAM | 4GB |
| Battery | 5000mAh |
| Network | 4G |
| Fingerprint Sensor | Side Mounted |
| Series | Realme C Series |
| Deposit | Ksh 5k to 7k |
Reviews (0)
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Realme C51 (128GB/4GB; 50MP Dual Camera; 5000mAh)” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
-11%
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Vivo Y04 (128GB/4GB; 13MP Dual Camera; 5500mAh)
KSh 3,100 – KSh 3,300Price range: KSh 3,100 through KSh 3,300Vivo V50 5G (512GB/12GB; 50MP Dual Camera; 6000mAh)
-13%
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Samsung A06 (128GB/4GB; 50MP Dual Camera; 5000mAh)
KSh 3,500 – KSh 4,200Price range: KSh 3,500 through KSh 4,200
-17%
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.