Filter by Deposit
Filter by Series
MOGO
Infinix Hot 60 Pro+ (256GB/8GB; 50MP Triple Camera; 5160mAh)
KSh 4,800 – KSh 5,200Price range: KSh 4,800 through KSh 5,200| Display | 6.78 Inches Curved, 1080 x 2436 Pixels |
| Processor | 2.2 GHz Octa-core |
| Camera | 50MP + AI Lens |
| Memory | 256GB/128GB Storage; 8GB RAM |
| Battery | 5,160mAh, 45W Fast Charging |
| Software | Android 15, XOS 15 |
| Deposit | 256GB – Ksh 5,400; 128GB – Ksh 4,800 |
| Installments | 256GB – Ksh 130 Daily; 128GB – Ksh 115 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Infinix Hot 60 Pro (128GB/8GB; 50MP Triple Camera; 5160mAh)
| Display | 6.78 Inches, 1080 x 2436 Pixels |
| Processor | 2.2 GHz Octa-core |
| Camera | 50MP + AI Lens |
| Memory | 128GB Storage; 8GB RAM |
| Battery | 5,160mAh, 45W Fast Charging |
| Software | Android 15, XOS 15 |
| Deposit | Ksh 4,200 |
| Installments | Ksh 105 Daily |
Tecno Spark 40 Pro+ (256GB/8GB; 50MP Dual Camera; 5200mAh)
KSh 4,800 – KSh 5,400Price range: KSh 4,800 through KSh 5,400| Display | 6.78 Inches Curved, 1224 x 2720 Pixels |
| Processor | 2.2 GHz Octa-core |
| Camera | 50MP + AI Lens |
| Memory | 256GB/128GB Storage; 8GB RAM |
| Battery | 5200mAh, 45W Fast Charging |
| Software | Android 15, HiOS 15 |
| Deposit | 256GB – Ksh 5,400; 128GB – Ksh 4,800 |
| Installments | 256GB – Ksh 130 Daily; 128GB – Ksh 115 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Infinix Hot 60i (256GB/8GB; 50MP Dual Camera; 5160mAh)
KSh 2,900 – KSh 3,400Price range: KSh 2,900 through KSh 3,400| Display | 6.7 Inches, 720 x 1600 Pixels |
| Processor | 2.0 GHz Octa-core |
| Camera | 50MP + Auxiliary Lens |
| Memory | 256GB/128GB Storage, 8GB/6GB RAM |
| Battery | 5,160mAh, 45W Fast Charging |
| Software | Android 15, XOS 15 |
| Deposit | 256GB – Ksh 3,400; 128GB – Ksh 2,900 |
| Installments | 256GB – Ksh 85 Daily; 128Gb – Ksh 75 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Tecno Spark 40 Pro (128GB/8GB; 50MP Dual Camera; 5200mAh)
| Display | 6.78 Inches, 1224 x 2720 Pixels |
| Processor | 2.2 GHz Octa-core |
| Camera | 50MP + AI Lens |
| Memory | 128GB Storage; 8GB RAM |
| Battery | 5200mAh, 45W Fast Charging |
| Software | Android 15, HiOS 15 |
| Deposit | Ksh 4,200 |
| Installments | Ksh 105 Daily |
Tecno Spark 40 (256GB/8GB; 50MP Dual Camera; 5200mAh)
KSh 2,900 – KSh 3,500Price range: KSh 2,900 through KSh 3,500| Display | 6.67 Inches, 720 x 1600 Pixels |
| Processor | 2.0 GHz Octa-core |
| Camera | 50MP + AI Lens |
| Memory | 256GB/128GB Storage; 8GB/4GB RAM |
| Battery | 5,200mAh, 45W Fast Charging |
| Software | Android 15, HiOS 15 |
| Deposit | 256GB – Ksh 3,500; 128GB – Ksh 2,900 |
| Installments | 256GB – Ksh 85 Daily; 128GB – Ksh 75 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Tecno Pop 10 (64GB/3GB; 13MP Dual Camera; 5000mAh)
| Display | 6.67 Inches, 720 x 1600 Pixels |
| Processor | 2.4 GHz Octa-core |
| Camera | 13MP + 0.08MP |
| Memory | 64GB Storage; 3GB RAM |
| Battery | 5000mAh, 15W Fast Charging |
| Software | Android 14, Go Edition |
| Deposit | Ksh 2,300 |
| Installments | Ksh 60 Daily |
Tecno Pop 10 Pro (128GB/4GB; 13MP Dual Camera; 5000mAh)
| Display | 6.67 Inches, 720 x 1600 Pixels |
| Processor | 2.4 GHz Octa-core |
| Camera | 13MP + 0.08MP |
| Memory | 128GB Storage; 4GB RAM |
| Battery | 5000mAh, 15W Fast Charging |
| Software | Android 14, Go Edition |
| Deposit | Ksh 2,600 |
| Installments | Ksh 65 Daily |
Itel City 100 (256GB/4GB; 13MP Camera; 5200mAh)
KSh 2,921 – KSh 3,036Price range: KSh 2,921 through KSh 3,036| Display | 6.75 Inches, 720 x 1600 Pixels |
| Processor | 1.8 GHz Octa-core |
| Camera | 13MP |
| Memory | 256GB/128GB Storage; 4GB/6GB RAM |
| Battery | 5,200mAh, 18W Fast Charging |
| Software | Android 14, Itel OS 14.5 |
| Deposit | 256GB – Ksh 3,036; 128GB – 2,921 |
| Installments | 256GB – Ksh 70 Daily; 128GB – Ksh 74 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Itel A90 (128GB/4GB; 13MP Super HDR Camera; 5000mAh)
| Display | 6.6 Inches, 720 x 1612 Pixels |
| Processor | 1.8 GHz Octa-core |
| Camera | 13MP Super HDR |
| Memory | 128GB Storage; 4GB RAM |
| Battery | 5,000mAh, 15W Fast Charging |
| Software | Android 14 (Go Edition), Itel OS 14 |
| Deposit | Ksh 2,461 |
| Installments | Ksh 63 Daily |
Camon 40 Premier 5G (256GB/12GB; 50MP Triple Camera; 5100mAh)
| Display | 6.67 Inches Curved, 1260 x 2800 Pixels |
| Processor | 3.35 GHz Octa-core |
| Camera | 50MP + 50MP + 50MP |
| Memory | 256GB Storage; 12GB RAM |
| Battery | 5,100mAh, 70W Fast Charging |
| Software | Android 15, HiOS 15 |
| Deposit | Ksh 13,616 |
| Installments | Ksh 283 Daily |
Itel S25 Ultra (256GB/8GB; 13MP Dual Camera; 5000mAh)
| Display | 6.78 Inches, 1080 x 2436 Pixels |
| Processor | 2.2 GHz Octa-core |
| Camera | 50MP + XXMP + AI Lens |
| Memory | 256GB Storage; 8GB RAM |
| Battery | 5,000mAh, 18W Charging |
| Software | Android 14, Itel OS 14.5 |
| Deposit | Ksh 5,520 |
| Installments | Ksh 126 Daily |
Itel S25 (128GB/6GB; 13MP Dual Camera; 5000mAh)
| Display | 6.78 Inches, 1080 x 2436 Pixels |
| Processor | 2.2 GHz Octa-core |
| Camera | 50MP + AI Lens |
| Memory | 128GB Storage; 6GB RAM |
| Battery | 5,000mAh, 18W Charging |
| Software | Android 14, Itel OS 14.5 |
| Deposit | Ksh 3,634 |
| Installments | Ksh 83 Daily |
Tecno Spark 30 (256GB/8GB; 64MP Dual Camera; 5000mAh)
KSh 3,900 – KSh 4,300Price range: KSh 3,900 through KSh 4,300| Display | 6.78 Inches, 1080 x 2460 Pixels |
| Processor | 2.0 GHz Octa-core |
| Camera | 64MP + AI Lens |
| Memory | 256GB/128GB Storage; 8GB RAM |
| Battery | 5000mAh, 18W Fast Charging |
| Software | Android 14, HiOS 14 |
| Deposit | 256GB- Ksh 4,400; 128GB – Ksh 3,900 |
| Installments | 256GB – Ksh 105 Daily; 128GB – Ksh 95 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Itel P65 (128GB/4GB; 50MP Dual Camera; 5000mAh)
| Display | 6.6 Inches, 720 x 1600 Pixels |
| Processor | 1.8 GHz Octa-core |
| Camera | 50MP + AI Lens |
| Memory | 128GB Storage; 4GB RAM |
| Battery | 5,000mAh, 18W Fast Charging |
| Software | Android 14, Itel OS 14 |
| Deposit | Ksh 3,680 |
| Installments | Ksh 84 Daily |
Itel A06 (32GB/2GB; 8MP Camera; 4000mAh)
| Display | 6.56 Inches, 540 x 1208 Pixels |
| Processor | 1.3 GHz Quad-core |
| Camera | 8MP |
| Memory | 32GB Storage; 2GB RAM |
| Battery | 4,000mAh, 5W Charging |
| Software | Android 14 (Go Edition), Itel OS 14 |
| Deposit | Ksh 2,438 |
| Installments | Ksh 56 Daily |
Itel P55 (128GB/4GB; 50MP Dual Camera; 5000mAh)
| Display | 6.6 Inches, 720 x 1640 Pixels |
| Processor | 2.4 GHz Octa-core |
| Camera | 50MP + QVGA |
| Memory | 128GB Storage; 4GB RAM |
| Battery | 5,000mAh, 18W Fast Charging |
| Software | Android 13, Itel OS 13 |
| Deposit | Ksh 3,300 |
| Installments | Ksh 76 Daily |
Itel A70 (128GB/3GB; 13MP Dual Camera; 5000mAh)
| Display | 6.6 Inches, 720 x 1612 Pixels |
| Processor | 1.8 GHz Octa-core |
| Camera | 13MP + QVGA |
| Memory | 128GB Storage; 3GB RAM |
| Battery | 5,000mAh, 10W Charging |
| Software | Android 13 Go, Itel OS 13 |
| Deposit | Ksh 2,100 |
| Installments | Ksh 55 Daily |
Showing all 18 resultsSorted by latest
Shop a wide range of Mogo lipa mdogo mdogo phones from Tecno, Infinix, and Itel, with affordable initial deposits starting from Ksh 2,000 and daily installments between Ksh 55 and Ksh 230 for one year.