Filter by Deposit
Filter by Series
Curved Display
Vivo V60 5G (512GB/12GB; 50MP Triple Camera; 6500mAh)
KSh 12,900 – KSh 14,000Price range: KSh 12,900 through KSh 14,000| Display | 6.77 Inches Curved, 1080 x 2392 Pixels |
| Processor | 2.8 GHz Octa-core |
| Camera | 50MP + 50MP + 8MP |
| Memory | 512GB/256GB Storage; 12GB RAM |
| Battery | 6500mAh, 90W Fast Charging |
| Software | Android 15, Funtouch 15 |
| Deposit | 512GB – Ksh 14,000; 256GB – Ksh 12,900 |
| Installments | 512GB – Ksh 320 Daily; 256GB – Ksh 295 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Infinix Hot 60 Pro+ (256GB/8GB; 50MP Triple Camera; 5160mAh)
KSh 4,800 – KSh 5,200Price range: KSh 4,800 through KSh 5,200| Display | 6.78 Inches Curved, 1080 x 2436 Pixels |
| Processor | 2.2 GHz Octa-core |
| Camera | 50MP + AI Lens |
| Memory | 256GB/128GB Storage; 8GB RAM |
| Battery | 5,160mAh, 45W Fast Charging |
| Software | Android 15, XOS 15 |
| Deposit | 256GB – Ksh 5,400; 128GB – Ksh 4,800 |
| Installments | 256GB – Ksh 130 Daily; 128GB – Ksh 115 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Tecno Spark 40 Pro+ (256GB/8GB; 50MP Dual Camera; 5200mAh)
KSh 4,800 – KSh 5,400Price range: KSh 4,800 through KSh 5,400| Display | 6.78 Inches Curved, 1224 x 2720 Pixels |
| Processor | 2.2 GHz Octa-core |
| Camera | 50MP + AI Lens |
| Memory | 256GB/128GB Storage; 8GB RAM |
| Battery | 5200mAh, 45W Fast Charging |
| Software | Android 15, HiOS 15 |
| Deposit | 256GB – Ksh 5,400; 128GB – Ksh 4,800 |
| Installments | 256GB – Ksh 130 Daily; 128GB – Ksh 115 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Infinix Note 50s 5G (256GB/8GB; 64MP Triple Camera; 5500mAh)
| Display | 6.78 Inches Curved, 1080 x 2436 Pixels |
| Processor | 2.5 GHz Octa-core |
| Camera | 64MP + 2MP |
| Memory | 256GB Storage; 8GB RAM |
| Battery | 5,500mAh, 45W Fast Charging |
| Software | Android 15, XOS 15 |
| Deposit | Ksh 7,000 |
| Installments | Ksh 165 Daily |
Tecno Camon 40 Pro 5G (256GB/8GB; 50MP Dual Camera; 5200mAh)
| Display | 6.78 Inches Curved, 1080 x 2436 Pixels |
| Processor | 2.2 GHz Octa-core |
| Camera | 50MP + 8MP |
| Memory | 256GB/128GB Storage; 8GB RAM |
| Battery | 5,200mAh, 45W Fast Charging |
| Software | Android 15, HiOS 15 |
| Deposit | Ksh 7,200 |
| Installments | Ksh 170 Daily |
Camon 40 Premier 5G (256GB/12GB; 50MP Triple Camera; 5100mAh)
| Display | 6.67 Inches Curved, 1260 x 2800 Pixels |
| Processor | 3.35 GHz Octa-core |
| Camera | 50MP + 50MP + 50MP |
| Memory | 256GB Storage; 12GB RAM |
| Battery | 5,100mAh, 70W Fast Charging |
| Software | Android 15, HiOS 15 |
| Deposit | Ksh 13,616 |
| Installments | Ksh 283 Daily |
Vivo V50 5G (512GB/12GB; 50MP Dual Camera; 6000mAh)
| Display | 6.77 Inches, 1080 x 2392 Pixels |
| Processor | 2.63 GHz Octa-core |
| Camera | 50MP F1.9 + 50MP F2.0 |
| Memory | 512GB Storage; 12GB RAM |
| Battery | 6000mAh, 90W Fast Charging |
| Software | Android 14, Funtouch 14 |
| Deposit | Ksh 14,000 |
| Installments | Ksh 320 Daily |
Tecno Camon 30s (128GB/6GB; 50MP Triple Camera; 5000mAh)
| Display | 6.78 Inches Curved, 1080 x 2436 Pixels |
| Processor | 2.2 GHz Octa-core |
| Camera | 50MP + 2MP + AI Lens |
| Memory | 128GB Storage; 6GB RAM |
| Battery | 5,000mAh, 33W Fast Charging |
| Software | Android 14, HiOS 14 |
| Deposit | Ksh 5,400 |
| Installments | Ksh 130 Daily |
Showing all 8 resultsSorted by latest
The latest lipa pole pole phones with curved displays include Tecno Camon 40 Pro, Infinix Note 50s 5G, Vivo V60, Vivo V50 5G, Tecno Spark 40 Pro Plus and Infinix Hot 60 Pro Plus.