Vivo V70 FE (512GB/8GB; 200MP Triple Camera; 7000mAh)
KSh 9,000 – KSh 10,500Price range: KSh 9,000 through KSh 10,500
Vivo V60 5G (512GB/12GB; 50MP Triple Camera; 6500mAh)
KSh 12,900 – KSh 14,000Price range: KSh 12,900 through KSh 14,000
Infinix Hot 8 (64GB/4GB; 13MP Triple Camera; 5000mAh)
KSh 4,400 Original price was: KSh 4,400.KSh 3,800Current price is: KSh 3,800.
| Display | 6.52 inches, 720 x 1600 pixels |
| Processor | 2.0 GHz Octa-core |
| Camera | 13MP + 2MP + VGA |
| Storage | 64GB, MicroSD up to 128GB |
| RAM | 4GB |
| Battery | 5,000mAh, Li-Po |
| Software |
Android 9.0 Pie
|
Out of stock
Categories: Infinix, Lipa Mdogo Mdogo Phones
Additional information
| Main Camera | 13MP |
|---|---|
| Front Camera | 8MP |
| Internal Storage | 64GB |
| RAM | 4GB |
| Battery | 5000mAh |
| Network | 4G |
| Fingerprint Sensor | Rear Mounted |
| Series | Infinix Hot Series |
| Deposit | Under Ksh 4k |
Reviews (0)
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Infinix Hot 8 (64GB/4GB; 13MP Triple Camera; 5000mAh)” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Oppo A5 Pro (256GB/8GB; 50MP Dual Camera; 5800mAh)
-6%
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Samsung A36 5G (256GB/8GB; 50MP Triple Camera; 5000mAh)
KSh 15,500 – KSh 18,000Price range: KSh 15,500 through KSh 18,000
-11%
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Vivo Y04 (128GB/4GB; 13MP Dual Camera; 5500mAh)
KSh 3,100 – KSh 3,300Price range: KSh 3,100 through KSh 3,300
-13%
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.