Vivo V70 5G (512GB/12GB; 50MP Triple Camera; 6500mAh)
KSh 14,300 Original price was: KSh 14,300.KSh 13,100Current price is: KSh 13,100.
Oppo Reno 6 Lite (128GB/6GB; 48MP Triple Camera; 5000mAh)
KSh 6,500 Original price was: KSh 6,500.KSh 5,700Current price is: KSh 5,700.
| Display | 6.43 Inches, 1080 x 2400 Pixels |
| Processor | 2.0 GHz Octa-core |
| Camera | 48MP + 2MP + 2MP |
| Storage | 128GB; MicroSD up to 1TB |
| RAM | 6GB + 5GB virtual RAM |
| Battery | 5,000mAh, 33W Fast Charging |
| Software | Android 11; ColorOS 11.1 |
Out of stock
Categories: Lipa Mdogo Mdogo Phones, Oppo
Additional information
| Operating System | Android 11 |
|---|---|
| Main Camera | 48MP |
| Front Camera | 16MP |
| Internal Storage | 128GB |
| RAM | 6GB |
| Battery | 5000mAh |
| Network | 4G |
| Fingerprint Sensor | Side Mounted |
| Series | Oppo Reno Series |
| Deposit | Ksh 5k to 7k |
Reviews (0)
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Oppo Reno 6 Lite (128GB/6GB; 48MP Triple Camera; 5000mAh)” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
-9%
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Vivo V50 Lite 5G (256GB/12GB; 50MP Dual Camera; 6500mAh)
KSh 7,800 – KSh 9,600Price range: KSh 7,800 through KSh 9,600
-6%
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Samsung A56 5G (256GB/8GB; 50MP Triple Camera; 5000mAh)
KSh 19,500 – KSh 21,000Price range: KSh 19,500 through KSh 21,000
-7%
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.