Vivo V70 FE (512GB/8GB; 200MP Triple Camera; 7000mAh)
KSh 9,000 – KSh 10,500Price range: KSh 9,000 through KSh 10,500
Oppo Reno 8 Lite 5G (128GB/8GB; 64MP Triple Camera; 4500mAh)
KSh 9,000 Original price was: KSh 9,000.KSh 8,500Current price is: KSh 8,500.
| Display | 6.43 Inches, 1080 x 2400 Pixels |
| Processor | 2.2 GHz Octa-core |
| Camera | 64MP + 2MP + 2MP |
| Storage | 128GB, MicroSD up to 1TB |
| RAM | 8GB |
| Battery | 4,500mAh, 33W Fast Charging |
| Software | Android 11, ColorOS 12.1 |
Out of stock
Categories: Lipa Mdogo Mdogo Phones, Oppo
Additional information
| Operating System | Android 11 |
|---|---|
| Main Camera | 64MP |
| Front Camera | 16MP |
| Internal Storage | 128GB |
| RAM | 8GB |
| Battery | 4500mAh |
| Network | 5G |
| Fingerprint Sensor | Side Mounted |
| Series | Oppo Reno Series |
| Deposit | Ksh 7k to 10k |
Reviews (0)
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Oppo Reno 8 Lite 5G (128GB/8GB; 64MP Triple Camera; 4500mAh)” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
-10%
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Samsung A16 (128GB/6GB; 50MP Triple Camera; 5000mAh)
KSh 6,500 – KSh 7,500Price range: KSh 6,500 through KSh 7,500Vivo V50 5G (512GB/12GB; 50MP Dual Camera; 6000mAh)
Redmi Note 14 (128GB/6GB; 108MP Triple Camera; 5500mAh)
-13%
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.