Vivo V70 5G (512GB/12GB; 50MP Triple Camera; 6500mAh)
KSh 14,300 Original price was: KSh 14,300.KSh 13,100Current price is: KSh 13,100.
Realme C30s (64GB/4GB; 8MP Camera; 5000mAh)
KSh 5,100 Original price was: KSh 5,100.KSh 4,700Current price is: KSh 4,700.
| Display | 6.5 Inches, 720 x 1600 Pixels |
| Processor | 1.6 GHz Octa-core |
| Camera | 8MP |
| Storage | 64GB, MicroSD up to 1TB |
| RAM | 4GB |
| Battery | 5,000mAh, 10W Fast Charging |
| Software | Android 12, Realme UI Go |
Out of stock
Categories: Lipa Mdogo Mdogo Phones, Realme
Additional information
| Operating System | Android 12 |
|---|---|
| Main Camera | 8MP |
| Front Camera | 5MP |
| Internal Storage | 64GB |
| RAM | 4GB |
| Battery | 5000mAh |
| Network | 4G |
| Fingerprint Sensor | Side Mounted |
| Series | Realme C Series |
| Deposit | Ksh 4k to 5k |
Reviews (0)
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Realme C30s (64GB/4GB; 8MP Camera; 5000mAh)” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Realme C75x (256GB/8GB; 50MP Triple Camera; 5600mAh)
-6%
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Samsung A56 5G (256GB/8GB; 50MP Triple Camera; 5000mAh)
KSh 19,500 – KSh 21,000Price range: KSh 19,500 through KSh 21,000
-10%
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Samsung A16 (128GB/6GB; 50MP Triple Camera; 5000mAh)
KSh 6,500 – KSh 7,500Price range: KSh 6,500 through KSh 7,500
-10%
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.