Vivo V70 FE (512GB/8GB; 200MP Triple Camera; 7000mAh)
KSh 9,000 – KSh 10,500Price range: KSh 9,000 through KSh 10,500
Tecno Camon 20 Pro (256GB/8GB; 64MP Triple Camera; 5000mAh)
KSh 8,500 Original price was: KSh 8,500.KSh 7,600Current price is: KSh 7,600.
| Display | 6.67 Inches, 1080 x 2400 Pixels |
| Processor | 2.2 GHz Octa-core |
| Camera | 64MP + 2MP + QVGA |
| Storage | 256GB, MicroSD up to 1TB |
| RAM | 8GB + 8GB Extended RAM |
| Battery | 5,000mAh, 33W Fast Charging |
| Software | Android 13 |
Out of stock
Categories: Lipa Mdogo Mdogo Phones, Tecno
Additional information
| Operating System | Android 13 |
|---|---|
| Main Camera | 64MP |
| Front Camera | 32MP |
| Internal Storage | 256GB |
| Battery | 5000mAh |
| RAM | 8GB |
| Network | 5G |
| Fingerprint Sensor | Side Mounted |
| Series | Tecno Camon Series |
| Deposit | Ksh 7k to 10k |
Reviews (0)
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Tecno Camon 20 Pro (256GB/8GB; 64MP Triple Camera; 5000mAh)” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Tecno MegaPad SE (128GB/4GB; 8MP Dual Camera; 7000mAh)
Tecno Spark 40 Pro+ (256GB/8GB; 50MP Dual Camera; 5200mAh)
-6%
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Samsung A36 5G (256GB/8GB; 50MP Triple Camera; 5000mAh)
KSh 15,500 – KSh 18,000Price range: KSh 15,500 through KSh 18,000
-12%
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.