Under Ksh 4k
Infinix Hot 60 Pro+ (256GB/8GB; 50MP Triple Camera; 5160mAh)
KSh 4,800 – KSh 5,200Price range: KSh 4,800 through KSh 5,200| Display | 6.78 Inches Curved, 1080 x 2436 Pixels |
| Processor | 2.2 GHz Octa-core |
| Camera | 50MP + AI Lens |
| Memory | 256GB/128GB Storage; 8GB RAM |
| Battery | 5,160mAh, 45W Fast Charging |
| Software | Android 15, XOS 15 |
| Deposit | 256GB – Ksh 5,400; 128GB – Ksh 4,800 |
| Installments | 256GB – Ksh 130 Daily; 128GB – Ksh 115 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Infinix Hot 60 Pro (128GB/8GB; 50MP Triple Camera; 5160mAh)
| Display | 6.78 Inches, 1080 x 2436 Pixels |
| Processor | 2.2 GHz Octa-core |
| Camera | 50MP + AI Lens |
| Memory | 128GB Storage; 8GB RAM |
| Battery | 5,160mAh, 45W Fast Charging |
| Software | Android 15, XOS 15 |
| Deposit | Ksh 4,200 |
| Installments | Ksh 105 Daily |
Infinix Hot 60i (256GB/8GB; 50MP Dual Camera; 5160mAh)
KSh 2,900 – KSh 3,400Price range: KSh 2,900 through KSh 3,400| Display | 6.7 Inches, 720 x 1600 Pixels |
| Processor | 2.0 GHz Octa-core |
| Camera | 50MP + Auxiliary Lens |
| Memory | 256GB/128GB Storage, 8GB/6GB RAM |
| Battery | 5,160mAh, 45W Fast Charging |
| Software | Android 15, XOS 15 |
| Deposit | 256GB – Ksh 3,400; 128GB – Ksh 2,900 |
| Installments | 256GB – Ksh 85 Daily; 128Gb – Ksh 75 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Tecno Spark 40 (256GB/8GB; 50MP Dual Camera; 5200mAh)
KSh 2,900 – KSh 3,500Price range: KSh 2,900 through KSh 3,500| Display | 6.67 Inches, 720 x 1600 Pixels |
| Processor | 2.0 GHz Octa-core |
| Camera | 50MP + AI Lens |
| Memory | 256GB/128GB Storage; 8GB/4GB RAM |
| Battery | 5,200mAh, 45W Fast Charging |
| Software | Android 15, HiOS 15 |
| Deposit | 256GB – Ksh 3,500; 128GB – Ksh 2,900 |
| Installments | 256GB – Ksh 85 Daily; 128GB – Ksh 75 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Tecno Pop 10 (64GB/3GB; 13MP Dual Camera; 5000mAh)
| Display | 6.67 Inches, 720 x 1600 Pixels |
| Processor | 2.4 GHz Octa-core |
| Camera | 13MP + 0.08MP |
| Memory | 64GB Storage; 3GB RAM |
| Battery | 5000mAh, 15W Fast Charging |
| Software | Android 14, Go Edition |
| Deposit | Ksh 2,300 |
| Installments | Ksh 60 Daily |
Tecno Pop 10 Pro (128GB/4GB; 13MP Dual Camera; 5000mAh)
| Display | 6.67 Inches, 720 x 1600 Pixels |
| Processor | 2.4 GHz Octa-core |
| Camera | 13MP + 0.08MP |
| Memory | 128GB Storage; 4GB RAM |
| Battery | 5000mAh, 15W Fast Charging |
| Software | Android 14, Go Edition |
| Deposit | Ksh 2,600 |
| Installments | Ksh 65 Daily |
Infinix Smart 10 (128GB/4GB; 13MP Dual Camera; 5000mAh)
KSh 2,300 – KSh 2,600Price range: KSh 2,300 through KSh 2,600| Display | 6.67 Inches, 720 x 1600 Pixels |
| Processor | 2.0 GHz Octa-core |
| Camera | 8MP + AI Lens |
| Memory | 128GB/64GB Storage, 4GB RAM |
| Battery | 5,000mAh, 15W Fast Charging |
| Software | Android 15 (Go Edition), XOS 15.1 |
| Deposit | 128GB – Ksh 2,600; 64GB – Ksh 2,300 |
| Installments | 128GB – Ksh 65 Daily; 64GB – Ksh 60 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Itel City 100 (256GB/4GB; 13MP Camera; 5200mAh)
KSh 2,921 – KSh 3,036Price range: KSh 2,921 through KSh 3,036| Display | 6.75 Inches, 720 x 1600 Pixels |
| Processor | 1.8 GHz Octa-core |
| Camera | 13MP |
| Memory | 256GB/128GB Storage; 4GB/6GB RAM |
| Battery | 5,200mAh, 18W Fast Charging |
| Software | Android 14, Itel OS 14.5 |
| Deposit | 256GB – Ksh 3,036; 128GB – 2,921 |
| Installments | 256GB – Ksh 70 Daily; 128GB – Ksh 74 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Itel A90 (128GB/4GB; 13MP Super HDR Camera; 5000mAh)
| Display | 6.6 Inches, 720 x 1612 Pixels |
| Processor | 1.8 GHz Octa-core |
| Camera | 13MP Super HDR |
| Memory | 128GB Storage; 4GB RAM |
| Battery | 5,000mAh, 15W Fast Charging |
| Software | Android 14 (Go Edition), Itel OS 14 |
| Deposit | Ksh 2,461 |
| Installments | Ksh 63 Daily |
Vivo Y04 (128GB/4GB; 13MP Dual Camera; 5500mAh)
KSh 3,100 – KSh 3,300Price range: KSh 3,100 through KSh 3,300| Display | 6.74 Inches, 720 x 1600 Pixels |
| Processor | 2.0 GHz Octa-core |
| Camera | 13MP F2.2 + 0.08MP F3.0 |
| Memory | 128GB/64GB Storage, 4GB RAM |
| Battery | 5,000mAh, 15W Fast Charging |
| Software | Android 14, FuntouchOS 14 |
| Deposit | 128GB – Ksh 3,300; 64GB – Ksh 3,100 |
| Installments | 128GB – Ksh 85 Daily; 64GB – Ksh 75 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Infinix Smart 9 HD (64GB/3GB; 13MP Dual Camera; 5000mAh)
| Display | 6.7 Inches, 720 x 1600 Pixels |
| Processor | 2.2 GHz Octa-core |
| Camera | 13MP + Auxiliary Lens |
| Memory | 64GB Storage, 3GB RAM |
| Battery | 5,000mAh, 10W Charging |
| Software | Android 14 (Go Edition), XOS 14 |
| Deposit | Ksh 2,200 |
| Installments | Ksh 60 Daily |
Tecno Pop 9 (128GB/3GB; 13MP Dual Camera; 5000mAh)
KSh 2,200 – KSh 2,500Price range: KSh 2,200 through KSh 2,500| Display | 6.67 Inches, 720 x 1600 Pixels |
| Processor | 1.8 GHz Octa-core |
| Camera | 13MP + 0.08MP |
| Memory | 128GB/64GB Storage; 3GB RAM |
| Battery | 5000mAh, 15W Fast Charging |
| Software | Android 14, Go Edition |
| Deposit | 128GB – Ksh 2,500; 64GB – Ksh 2,200 |
| Installments | 128GB – Ksh 65 Daily; 64GB – Ksh 55 Daily |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Itel S25 (128GB/6GB; 13MP Dual Camera; 5000mAh)
| Display | 6.78 Inches, 1080 x 2436 Pixels |
| Processor | 2.2 GHz Octa-core |
| Camera | 50MP + AI Lens |
| Memory | 128GB Storage; 6GB RAM |
| Battery | 5,000mAh, 18W Charging |
| Software | Android 14, Itel OS 14.5 |
| Deposit | Ksh 3,634 |
| Installments | Ksh 83 Daily |
Vivo Y19s (128GB/6GB; 50MP Dual Camera; 5500mAh)
KSh 4,000 – KSh 4,400Price range: KSh 4,000 through KSh 4,400| Display | 6.56 Inches, 720 x 1612 Pixels |
| Processor | 2.0 GHz Octa-core |
| Camera | 50MP + 0.08MP |
| Memory | 128GB Storage; 6GB/4GB RAM |
| Battery | 5,000mAh, 15W Fast Charging |
| Software | Android 14, FuntouchOS 14 |
| Deposit | 6GB – Ksh 4,400; 4GB – Ksh 4,000 |
| Installments | 6GB – Ksh 105 Daily; 4GB – Ksh 100 Daily |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Tecno MegaPad 10 (128GB/8GB; 13MP Dual Camera; 7000mAh)
| Display | 10.1 Inches, 800 x 1280 Pixels |
| Processor | 2.0 GHz Octa-core |
| Camera | 13MP |
| Memory | 128GB Storage; 4GB RAM |
| Battery | 7000mAh, 18W Fast Charging |
| Software | Android 14 |
| Deposit | Ksh 3,400 |
| Installments | Ksh 85 Daily |
Infinix Smart 9 (128GB/4GB; 13MP Dual Camera; 5000mAh)
| Display | 6.7 Inches, 720 x 1600 Pixels |
| Processor | 2.0 GHz Octa-core |
| Camera | 13MP + AI Lens |
| Memory | 128GB Storage, 4GB RAM |
| Battery | 5,000mAh, 10W Charging |
| Software | Android 14 (Go Edition), XOS 14 |
| Deposit | Ksh 2,400 |
| Installments | Ksh 65 Daily |
Infinix Hot 50i (128GB/6GB; 48MP Dual Camera; 5000mAh)
| Display | 6.7 Inches, 720 x 1600 Pixels |
| Processor | 2.0 GHz Octa-core |
| Camera | 48MP F1.8 + Auxiliary Lens |
| Memory | 128GB Storage, 6GB RAM |
| Battery | 5,000mAh, 18W Fast Charging |
| Software | Android 14, XOS 14.5 |
| Deposit | Ksh 2,800 |
| Installments | Ksh 70 Daily |
Tecno Spark 30 (256GB/8GB; 64MP Dual Camera; 5000mAh)
KSh 3,900 – KSh 4,300Price range: KSh 3,900 through KSh 4,300| Display | 6.78 Inches, 1080 x 2460 Pixels |
| Processor | 2.0 GHz Octa-core |
| Camera | 64MP + AI Lens |
| Memory | 256GB/128GB Storage; 8GB RAM |
| Battery | 5000mAh, 18W Fast Charging |
| Software | Android 14, HiOS 14 |
| Deposit | 256GB- Ksh 4,400; 128GB – Ksh 3,900 |
| Installments | 256GB – Ksh 105 Daily; 128GB – Ksh 95 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Itel P65 (128GB/4GB; 50MP Dual Camera; 5000mAh)
| Display | 6.6 Inches, 720 x 1600 Pixels |
| Processor | 1.8 GHz Octa-core |
| Camera | 50MP + AI Lens |
| Memory | 128GB Storage; 4GB RAM |
| Battery | 5,000mAh, 18W Fast Charging |
| Software | Android 14, Itel OS 14 |
| Deposit | Ksh 3,680 |
| Installments | Ksh 84 Daily |
Itel A06 (32GB/2GB; 8MP Camera; 4000mAh)
| Display | 6.56 Inches, 540 x 1208 Pixels |
| Processor | 1.3 GHz Quad-core |
| Camera | 8MP |
| Memory | 32GB Storage; 2GB RAM |
| Battery | 4,000mAh, 5W Charging |
| Software | Android 14 (Go Edition), Itel OS 14 |
| Deposit | Ksh 2,438 |
| Installments | Ksh 56 Daily |
Load more products
Loading...
Showing 1–20 of 26 resultsSorted by latest
Shop for lipa pole pole phones under Ksh 4k from top brands such as Samsung, Oppo, Infinix, HMD, Realme, Itel, Vivo and Tecno