Vivo V70 5G (512GB/12GB; 50MP Triple Camera; 6500mAh)
KSh 14,300 Original price was: KSh 14,300.KSh 13,100Current price is: KSh 13,100.
Redmi Note 11 Pro 5G (256GB/8GB; 108MP Triple Camera; 5000mAh)
KSh 9,700 Original price was: KSh 9,700.KSh 8,200Current price is: KSh 8,200.
| Display | 6.67 Inches, 1080 x 2400 Pixels |
| Processor | 2.2 GHz Octa-core |
| Camera | 108MP + 8MP + 2MP + 2MP |
| Storage | 256GB, MicroSD up to 1TB |
| RAM | 8GB |
| Battery | 5,000mAh, 67W Fast Charging |
| Software | Android 11, MIUI 13 |
Out of stock
Categories: Lipa Mdogo Mdogo Phones, Redmi
Additional information
| Operating System | Android 11 |
|---|---|
| Main Camera | 108MP |
| Front Camera | 16MP |
| Internal Storage | 256GB |
| RAM | 8GB |
| Battery | 5000mAh |
| Network | 5G |
| Fingerprint Sensor | Side Mounted |
| Series | Redmi Note Series |
| Deposit | Ksh 7k to 10k |
Reviews (0)
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Redmi Note 11 Pro 5G (256GB/8GB; 108MP Triple Camera; 5000mAh)” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
-6%
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Samsung A36 5G (256GB/8GB; 50MP Triple Camera; 5000mAh)
KSh 15,500 – KSh 18,000Price range: KSh 15,500 through KSh 18,000
-11%
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Vivo Y04 (128GB/4GB; 13MP Dual Camera; 5500mAh)
KSh 3,100 – KSh 3,300Price range: KSh 3,100 through KSh 3,300Vivo V50 5G (512GB/12GB; 50MP Dual Camera; 6000mAh)
-8%
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.