Samsung 65 inch Crystal UHD 4K HDR Smart TV - 65U8000F
KSh 36,000 Original price was: KSh 36,000.KSh 33,000Current price is: KSh 33,000.
Redmi Note 11S (128GB/8GB; 108MP Quad Camera; 5000mAh)
KSh 8,200 Original price was: KSh 8,200.KSh 7,400Current price is: KSh 7,400.
| Display | 6.43 Inches, 1080 x 2400 Pixels |
| Processor | 2.05 GHz Octa-core |
| Camera | 108MP + 8MP + 2MP + 2MP |
| Storage | 128GB, MicroSD up to 512GB |
| RAM | 8GB |
| Battery | 5,000mAh, 33W Fast Charging |
| Software | Android 11, MIUI 13 |
Out of stock
Categories: Lipa Mdogo Mdogo Phones, Redmi
Additional information
| Operating System | Android 11 |
|---|---|
| Main Camera | 108MP |
| Front Camera | 16MP |
| Internal Storage | 128GB |
| RAM | 8GB |
| Battery | 5000mAh |
| Network | 4G |
| Fingerprint Sensor | Side Mounted |
| Series | Redmi Note Series |
| Deposit | Ksh 7k to 10k |
Reviews (0)
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Redmi Note 11S (128GB/8GB; 108MP Quad Camera; 5000mAh)” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Redmi Note 14 (128GB/6GB; 108MP Triple Camera; 5500mAh)
-10%
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Oppo A3 (256GB/8GB; 50MP Dual Camera; 5100mAh)
KSh 5,200 – KSh 6,600Price range: KSh 5,200 through KSh 6,600
-12%
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Samsung A05s (128GB/4GB; 50MP Triple Camera; 5000mAh)
KSh 4,800 – KSh 5,300Price range: KSh 4,800 through KSh 5,300
-17%
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.